WPC dosky

Drevoplastový materiál

Terasová WPC doska je vyrobená z kvalitného WPC materiálu / drevoplastu (60% drevo a 35% PE + 5% aditíva), s vysokou odolnosťou a dlhodobou životnosťou. Povrch je brúsený (povrch dosky je pravidelne jemne zbrúsený s cieľom dosiahnúť väčšiu odolnosť povrchu proti poškrabaniu) alebo kefovaný (povrch dosky je pravidelne jemne zbrúsený a súčasne kefovaný špeciálnou kefou, ktorá vytvorí jemné drážky na povrchu dosky s cieľom dosiahnuť nepravidelné povrchové štruktúry ako u dreva).

WPC materiál sa vyrába extruziou - lisovaním pod tlakom a teplotou. Je to výrobok z drevoplastovej zmesi, ktorá vzniká kombináciou drevených pilín z tvrdého dreva a termoplastického polyetylénu (PE).

 • Vďaka tejto unikátnej kombinácii je drevoplast bezúdržbový, má extrémnu životnosť a odolnosť voči vonkajším vplyvom.
 • Farbivo drevoplastového materiálu podlahového profilu je pridávané priamo do zmesi - to znamená, že pri poškodení plochy sa zobrazí rovnaký a celistvý farebný tón.
 • Terasové dosky majú mimoriadne dlhú životnosť – obsahujú polypropylén (PP), ktorý sa používa v stavebníctve a zdravotníctve. Je trvácny a šetrný k životnému prostrediu.
 • Rozsah teplotnej odolnosti drevoplastového materiálu terasových dosiek je od -40°C do +65°C.

Výhody WPC dosiek využijete hlavne v exteriérových častiach. WPC materiál (Wood-Plastic-Composite) je ideálny na použitie napríklad v okolí bazénov a iných miestach s trvalou vlhkosťou!

Viete o výhodách, ktoré vám poskytnú jedine WPC dosky?

 • Pri extrémnych teplotách (mráz, vysoké teploty) majú produkty trvácne a nemenné hodnoty.
 • WPC dosky sú odolné voči drevokazným hubám a termitom.
 • Sú až o polovicu ľahšie ako exotické drevo a bez triesok.
 • Protišmykový povrch zabezpečuje pohodlie a istotu aj za daždivého počasia.
 • Chlórovaná voda v bežnej koncentrácii pre bazény nemá na podlahový profil žiadny vplyv.
 • WPC dosky sú bezúdržbové, nie je potrebné upravovať náterom ani špeciálnym olejom, náklady na konzerváciu a údržbu sú nulové.
 • Aj v hladkom prevedení (dekore dreva) sú naše WPC dosky protišmykové.

ECO friendly wpc materiály

Naše WPC dosky sú vhodnou ekologickou alternatívou vo vzťahu k dreveným doskám. Pri každoročnej enormnej spotrebe dreva v stavebníctve predstavujú WPC (dreveno-kompozitné) materiály výrazný šetrný aspekt vo vzťahu k prírodným zdrojom. Všeobecne sa udáva, že WPC materiály sú z drvivej časti recyklovateľné a predstavujú prínos k požiadavke trvalo udržateľných prírodných zdrojov – lesov.

Okrem výrubu stromov vplýva negatívne na životné prostredie aj samotná preprava dreva z lesov za účelom jeho prvotného spracovania. Denne sa po celom svete prepravujú tony tvrdých drevín. Chemikálie potrebné na ošetrovanie drevenej terasy (napr. farby, tmely, laky) uvoľňujú do atmosféry pri ich aplikácii často toxické chemikálie - takže každoročná údržba drevených terás naďalej ovplyvňuje životné prostredie po celú dobu jeho životnosti.

Naša WPC terasa sa skladá z WPC dosiek z recyklovaného plastu, drevných vlákien a malého množstva prísad, ktoré sú potrebné pri spracovaní počas výrobného procesu. Tieto WPC dosky neobsahujú toxické látky, nebezpečné chemikálie, konzervačné látky a tak WPC terasa môže byť recyklovaná, opätovne spracovaná a biologicky odbúrateľná.

Inštalácia našich WPC terás  má ďalšie ekologické výhody - po inštalácii nepotrebujú kompozitné terasy každoročné zafarbenie alebo utesnenie. Nepridávajú sa tak žiadne agresívne ani toxické chemikálie, takže vplyv na životné prostredie po zhotovení terasy je zanedbateľný.

S ohľadom na vplyv na životné prostredie, naše kompozitné WPC terasy sú v porovnaní s ostatnými terasovými materiálmi na trhu primerane ekologickou voľbou, ktorá je šetrná k Vašej peňaženke, šetrí Váš čas a nevytvára nadmernú ekologickú záťaž!